Pískování kovů

Moderní certifikované postupy pískování kovů

Pískování kovůZákladní přípravu kovových materiálů k dalšímu ošetření provádíme jak u nás v pískovací kabině, tak pomocí mobilní tryskací jednotky přímo na místě (mobilní tryskání). Standardní kvalitou je Sa 2,5 (velmi důkladné otryskání dle ČSN ISO 8501-1).

Účinně a s ohledem na materiál

K pískování kovů v tryskací kabině o rozměrech 50×12×15 metrů využíváme jako abrazivum vysokopecní strusku. Nabízíme také pískování kovů metodou vysokotlakého tryskání křemičitého písku mobilní jednotkou. Mobilní pískování je vhodná zejména pro pískování kovů na mostech, v tunelech či na sloupech.

S volbou vhodné metody a konkrétního postupu tryskání kovů s ohledem k materiálu vám rádi poradí naši odborníci na pískování. Neváhejte nás kontaktovat zde.

Kde najde pískování kovů uplatnění nejčastěji:

  • ocelové konstrukce
  • kostry nákladních automobilů, přívěsů
  • části dopravní techniky
  • kovářské výrobky (včetně drobných a uměleckých předmětů)
  • zábradlí, schodiště
  • sloupy a stožáry

Jsme však připraveni zajistit tryskání kovů i pro velmi specifické potřeby. Neváhejte se na nás obrátit a společně najdeme vhodné řešení i pro vás.

Nabízíme nadstandardní péči

Úprava pomocí pískování kovů má různou úroveň. Ta se měří parametrem Sa. Standardem našich služeb je hodnota tryskání Sa 2,5, což dle ČSN ISO 8501-1 (odpovídá mezinárodním normám) znamená „velmi důkladné otryskání“. Výše už je pouze úroveň Sa 3, tedy „otryskání až na vizuálně čistý povrch“, jíž rovněž můžeme poskytnout.

Kdy je vhodné pískování kovů

Pískování kovů je nejúčinnější metodou, jak z materiálu odstranit staré nátěry nebo rez. Proto se pískování kovů doporučuje zejména před aplikací nátěrových hmot nebo před nanášením žárového nástřiku (metalizace – šopování). Bez odborného pískování kovů nelze zajistit kvalitu jejich dalšího ošetření.

Více o tryskání / pískování.

Potřebujete vědět více? Rádi vám vše vysvětlíme a poradíme. V případě zájmu o podrobnější informace o tryskání a pískování či technické detaily se můžete obrátit na naše zkušené odborníky – kontakty zde.

 

clicking on ".mobile-nav" toggles class "open" on ".primary-nav" clicking on ".mobile-nav" toggles class "open" on ".mobile-nav"